Eestimaal on mitu Suuremõisa-nimelist kohta. Hiiu-Suuremõisa (Dago-Grossenhof) asub Hiiu saare idaosas Pühalepa vallas, Heltermaa sadamasse on siit 6, Kärdlasse 18 ja Hiiessaare lennujaama 16 km. Hiiu-Suuremõisa on üks suurejoonelisemaid barokkstiilis mõisaansambleid Eestimaal. Tänapäeval tegutsevad lossis Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa lasteaed-põhikool.

 

 

Külastusmäng UNUSTATUD MÕISAD 2020 27. juuni

Juba kuueteistkümnendat hooaega kutsub külastusmäng UNUSTATUD MÕISAD huvilisi Eestimaa mõisatesse. Sel aastal osaleb 26 mõisa ja mõisakooli, ja nende hulgas ka Suuremõisa loss.

 

OSALE LOOSIMISES! Soovijad saavad esimesest külastatavast mõisast osalejaraamatu, millesse koguvad külastuspäevadel mõisatest templeid. Vähemalt kuut mõisat külastanute vahel loositakse välja kutseid sügisel Koeru Aruküla mõisas toimuvale lõpupeole. Loosirattas ka Eesti ajalugu ja mõisaid tutvustavad raamatud.


Mõisad avatud 10.00-18.40
Igal täistunnil jalutuskäik giidiga.
Külastustasud: Pered 7.00 EUR Täiskasvanud 4.00 EUR
Õpilased, pensionärid 2.00 EUR
Eesti Mõisakoolide Ühendus, Eesti Mõisate Ühendus

Esimene külastusmängu päev on 27. juunil.

Suuremõisas kutsume osalema giidiga ekskursioonil kell 11 alates igal täistunnil kuni kell 18.

NB! Kell 12 ja kell 14 Pargiekskursioon maastikuarhitekt Kristiina Hellströmi juhtimisel.

Järgime kehtestatud reegleid ja soovitusi (grupi suurus, 2+2), palume registreerida giidiga ekskursioonile veebivormil https://bit.ly/suuremoisa2020

 

Roosid ja püsililled kooli aias kell 10-15 ! Roosikasvataja Rein Joost räägib kell 10.30 ja 12.30 vanaaegsetest roosisortidest, mis vastu pidanud tänapäevani ning rooside väetamisest, haigustest, külmakindlatest ja korduv õitsejatest roosisortidest. Tule ja saa osa kogemustest ja nõuannetest!

Avatud on Lossi Butiik, lõunat ja mõnusat piknikukorvi pakub kohvik-restoran Padakonn!

Rõõmsat meelt ja palju päikest! Kohtumiseni mõisas!

www.moisakoolid.ee/et/article/unustatud-moisad-2020

 

 

 

 

 

 

Mittetulundusühing Suuremõisa Loss | Tel: +372 513 6269 | E-post: mty-juhatus@hak.edu.ee
Download Joomla Templates