Eestimaal on mitu Suuremõisa-nimelist kohta. Hiiu-Suuremõisa (Dago-Grossenhof) asub Hiiu saare idaosas Pühalepa vallas, Heltermaa sadamasse on siit 6, Kärdlasse 18 ja Hiiessaare lennujaama 16 km. Hiiu-Suuremõisa on üks suurejoonelisemaid barokkstiilis mõisaansambleid Eestimaal. Tänapäeval tegutsevad lossis Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa lasteaed-põhikool.

 

 

Näitus. Tuulikki Tolli joonistused "Mõisaaegsed rõivad. Suuremõisa mõisapere"

Suuremõisa lossis Tuulikki Tolli joonistused "Mõisaaegsed rõivad. Suuremõisa mõisapere".

Tuulikki Tolli on eesti teatrikunstnik ja kunstiajaloolane.

Joonistustel on kujutatud Suuremõisa ajaloolised isikud mõisaaegseis rõivais: mõisahärra parun Otto Reinhold Ludwig von Ungern-Sternberg, tema Palmse mõisast pärit abikaasa Magdalena Charlotte von Ungern-Sternberg ning nende kolm poega ja tütart. Lisaks mõisa valitseja pere ja pastori pere ning mõisa kutsar, juustumeister, toapoiss ja toatüdruk. Paruni kabinetis, kus 1802. aastal toimus kurvalt lõppenud sündmus, on joonistus kapten Carl Johan Malmist.

Näitus on inspireeritud Pühalepa kihelkonna rahvarõivaste kujunemisloost, mille üks olulisemaid eeskujusid oli Suuremõisa härraste ja teenijate riietus. Mõisarahva riietus oli talurahvale eeskujuks, mustrid ja lõiked kandusid nende erinevatele rõivaesemetele ja rahvariietele. Nii on Pühalepa kihelkonna rahvarõivastele üle kandunud mitmed elemendid ja esemed Suuremõisa mõisarahva riietusest.

Näitus on suvel Suuremõisa lossis teise korruse fuajees kuni augusti lõpuni.

Mittetulundusühing Suuremõisa Loss | Tel: +372 513 6269 | E-post: mty-juhatus@hak.edu.ee
Download Joomla Templates